Grupa Rodzin Świętego Józefa  

Cel istnienia i charakter
Wspólnota istnieje od 2019 roku. Jej celem jest rozwój duchowy jej członków, pogłębianie wzajemnych relacji oraz wzrastanie w przyjaźni.
W co drugą niedzielę miesiąca rodziny gromadzą się o godz. 11:45 w salce parafialnej.

Odbywają się różnorakie spotkania:
• z Pismem Świętym, podczas którego rozważane jest Słowo Boże i dzielenie się tym jak oddziałuje Ono na nasze życie,

• formacyjne - podczas którego omawiamy wcześniej przygotowany temat np. „Eucharystia oczyma Świętych”, „Cuda Eucharystyczne”, „Części Eucharystii i ich znaczenie”, „Wczesna Komunia Święta- czy warto” itp.,

• z zaproszonym gościem, specjalistą w wybranej dziedzinie życia społecznego lub duchowego,

• integracyjne, np. ogniska, spływy kajakowe, wyjazdy do miejsc kultu religijnego.

Każdemu spotkaniu towarzyszy modlitwa i uwielbianie Boga wspólnym śpiewem przy gitarze.

Dla kogo spotkania?

Grupa powstała z myślą o rodzinach, niemniej zdarza się, że w zgromadzeniu uczestniczy tylko jeden z małżonków. Podczas spotkań nie pracuje się w parach, dlatego taka obecność jest również możliwa. Grupa ma charakter otwarty, w każdym momencie mogą przystąpić do niej nowi członkowie.

Co z dziećmi?
Większość rodzin należących do tej grupy to rodziny z małymi dziećmi, dlatego wszystko planowane jest tak, by dzieci miały zapewnioną opiekę i dobrą zabawę.

Opiekun duchowy: o. Wojciech Laniecki

Osoby odpowiedzialne:
Przemysław Rzepecki i Maciej Karpiński

Kontakt:

Przemek tel. 661-340-163, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Maciej    tel. 793-016-213, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.